ריצוף טרצו: מדברים על 4 נקודות עיקריות

תוכן העניינים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ריצוף טרצוכולנו זוכרים את המרצפות הללו, נהגנו לראות אותם בכל בית ובכל בניין ישן- זה נקרא ריצוף טרצו. עם השנים והקידמה הן נדחקו אל הפינה והוחלפו על ידי מגוון רחב של אריחים חדשים ומשופרים. 

אך ישנם עדיין מקומות ששומרים לאריחים אלו חסד נעורים וממשיכים להשתמש בהם. 

ניתן לראות ריצוף טרצו כיום בעיקר בבתי ספר ובמוסדות ציבוריים גדולים. אך בשנים האחרונות נראה שמרצפת זאת מתחילה שוב לתפוס את מקומה ויש לציין כי בצדק.

מהו ריצוף טרצו?

ריצוף טרצו הינו ריצוף אשר תחילת דרכו הייתה באיטליה.

המרצפות עשויות בטון ואבנים קטנות הנראות לעין, זאת בעקבות השיוף שהמרצפה עוברת. אלו הן המרצפות העמידות ביותר והקלות ביותר לתחזוקה. 

בעבר ניתן היה למצוא את המרצפות רק בצורה אחת אבל כיום ניתן למצוא אותן בטקסטורות רבות ושונות, עיקר ההבדלים ביניהן הוא ברמת הדחיסות של האבנים הקטנות, בסוג שלהן ובצבע השונה של האריח.

מהם היתרונות של ריצוף זה?

אנו ב- Home Tower, יודעים שהיתרונות הבולטים של מרצפת זאת הם בראש ובראשונה החוזק שלה. 

מרצפות טרצו עשויות מבטון ולכן הן עמידות ויציבות לאורך שנים רבות. 

גם העבודה עם סוג ריצוף זה היא קלה יותר מה שעוזר לשמירה על המוצר כיוון שגם אם מריחת הטיט על המרצפת לא נעשה בצורה מושלמת, עדיין לא ייווצרו בה סדקים או שברים, בניגוד למרצפות כמו גרניט פורצלן למשל. 

יתרון נוסף הוא ניקיון, בגלל האבנים הקטנות הקיימות במרצפות הלכלוך אינו בולט עליהן ולכן התחזוקה הינה קלה ונוחה.

מהם החסרונות של ריצוף טרצו?

בנוסף ליתרונות ישנם גם מספר חסרונות לריצוף זה. 

תחילה מכיוון שמדובר באריח "נושם" יש לשמור עליו מספיגה של מים או נוזלים העלולים להשאיר עליו כתמים, ולכן כדאי ואף רצוי למרוח את הרצפות בסילר על מנת "לאטום" את המרצפות ולהגן עליהן מפני כתמים שעלולים להישאר בהם. 

חיסרון נוסף ומשמעותי מאוד הוא שריצוף טרצו צריך להתחיל מאפס. כלומר, שלא כמו גרניט פורצלן אין אפשרות להדביק את הריצוף החדש על גבי הישן אלא להוריד את מה שהיה קודם ולהתחיל את העבודה מההתחלה.

מהן העלויות של ריצוף הטרצו?

למעשה בסוג ספציפי זה של ריצוף מה שעלול לייקר את העלויות היא עבודת הריצוף ולא המרצפות עצמן. מרצפות הטרצו נחשבות לזולות יחסית כ50 עד 100 שקלים למטר. אך כיוון שעבודת הריצוף דורשת חיתוך של המרצפות עם מסור או דיסק הייעודי רק להן, העבודה תתייקר ויכולה להגיע לסכומים של 200 עד 250 שקלים למטר מרובע. זהו טווח עלויות גבוה יותר מאשר טווח העלויות של ריצוף בגרניט פורצלן למשל.

סרטון בנושא ריצוף הטרצו

ריצוף טרצו
אנחנו כאן בשבילך
דילוג לתוכן